Nasz wózek biegowy, czyli sprzęt Leona pod lupą.

Za każdym razem, kiedy poszukiwałam wózka biegowego miałam rumieńce, mniej więcej takie jak w czasie, kiedy zapisywałam się na pierwszy maraton. Nie ma bardziej wzruszającego sprzętu biegowego jak właśnie wózki: pasja i miłość życia w jednym = podwójna radość! Tak właśnie wyglądają treningi z wózkiem biegowym. Poznajcie bliżej sprzęt Leona – X-landera X-Run, który jest z nami od 4. miesiąca ciąży z Leosiem!

2w1

Będąc w ciąży z Polką mailowałam z jednym z redaktorów (biegającym tatą) Runners Worlda z prośbą o poradę. Polecił kilka modeli, ale poradził, żeby przede wszystkim wózek biegowy miał cywilne funkcje. I ten taki właśnie jest. Kupiliśmy go dla Leosia, od razu z gondolą, cztery miesiące przed jego przyjściem na świat. Pierwsze testy przeszedł na Polce podczas Biegu Chomiczówki w styczniu, trzy miesiące przed porodem. W śniegu i błocie. I spisał się doskonale!

Wózki X-Lander X-Run możecie przejrzeć w sklepach, o tutaj:

https://www.ceneo.pl/Dla_dziecka;szukaj-x-lander+x-run;PriceRange-2.htm#crid=128111&pid=14331

Test 4×4

Kiedy Leoś, główny właściciel wózka się wykluł, pierwsze testy zrobiliśmy na gładkiej jak tafla lodu ścieżce rowerowo-spacerowej już tydzień po porodzie. Producent sugeruje, aby biegać z dzieckiem od 6. miesiąca życia. Nie wieszajcie na mnie psów – moje tempo poporodowe na gładkiej jak lód ścieżce (serio, biegaliśmy tylko po jednej ścieżce, mającej dokładnie 1700 metrów długości, bo tylko ta jedna jedyna przeszła testy na ultra gładką powierzchnię) było pewnie wolniejsze od Waszego marszu. Poza tym, pamiętam doskonale jak zachodziłam w głowę, kiedy po joggingu po tej gładkiej ścieżce przechodziliśmy na stare, parkowe płyty chodnikowe, po których spaceruje większość z mam i młody latał po całej gondoli, choć tempo było wolniejsze niż średnie piesze :/ Obecnie, Leoś już jest gość, ma całe 15 miesięcy, a odkąd usiadł w X-spacerówce, przyjmuje na klatę wszystkie wstrząsy.

Główne cechy Leosiowego sprzętu

Sprzęt Leona ma 11,8 kg. I choć wydaje się, że to bardzo dużo kilogramów jak na męski sprzęt, to tak naprawdę bardzo mało na tle konkurencji. A co najważniejsze – sprzęt jest stabilny, co zapewniają jego pompowane koła o średnicy 16 cali (tylne pochylone do wewnątrz). Co więcej, można go złożyć „na pół”, jak większość cywilnych wózków, dzięki czemu jest znów bardziej życiowy, szczególnie przy naszym ciągłym podróżowaniu. A dodatkowo, jeden ruch wystarczy, by zdemontować także przednie koło. Dodam dygresję, że Poli Baby Jogger, staruszek sprowadzony ze Szwajcarii, nie mieścił się do bagażnika niemałego kombi… Nie mogliśmy nawet wyjechać za miasto i pobiegać… Natomiast X-Run ma bardzo ważny plus dla wysokich – posiada regulowaną rączkę, ku uciesze mojego Maćka, mającego o 192cm bliżej do słońca od ziemi. Jest wygodny dla dziecka – siedzisko szerokie, opasłe, komfortowe. Do tego X-Run ma regulowane oparcie (sleep mode możliwy!) plus regulowany podnóżek – a to rzadkość, jeśli chodzi o sportowe wózki. Z praktycznych gadżetów wartych uwagi jest zapinany na zamek błyskawiczny, zgrabny kosz na zakupy (czy inne dziecięce niezbędniki), który mieści się pod wózkiem. Dodatkowo przez ostatnie plażowe dni, X-Run doskonale sprawdził się na plaży – nurkował w piachu jak łódź podwodna. Ciekawym rozwiązaniem w X-Runie jest schowana w koszu moskitiera – zabezpiecza ona naszego małego pasażera przed wszelkim latającym robactwem i sprawia, że nawet podczas szybkiego biegu, Leoś nie ma komarów w zębach J Poza tym, nasza niebiegająca nianiusia także jest z niego zadowolona. Podsumowując, jest ładny i zgrabny – używamy go i do treningów, i do zwykłych spacerów czy wypraw na zakupy.

Rączka, hamulce i świecidełka – safety first!

W temacie bezpieczeństwa X-Run jest przemyślany i bezpieczny:

  • pasy bez zarzutu, bo pięciopunktowe,
  • parciany pasek na nadgarstek,
  • hamulec ręczny
  • dwa, naprawdę solidne hamulce nożne
  • duże odblaski wszyte w kosz wózka
  • dzwonek przy rączce

Dla wszystkich zaciekawionych – można bezpłatnie przetestować X-Runa w jednym ze sklepów partnerskich i biegać ze swoim bobasem przez cały tydzień!

Wózki X-Lander X-Run możecie obejrzeć w sklepach, o tutaj:

https://www.ceneo.pl/Dla_dziecka;szukaj-x-lander+x-run;PriceRange-2.htm#crid=128111&pid=14331

Bądź ze mną na:

mamaratonka-facebookmamaratonka-instagram

Sandra K.

mamaratonka.pl, czyli i mama (2x), i maratonka (7x). O tym jest ten blog, o dwóch wielkich radościach: macierzyństwie i bieganiu. Nie zabraknie tu biegowych porad, zdrowych przepisów i życiowych przemyśleń. mamaratonka.pl to miejsce dla ambitnych mam z pasją, w którym wzajemnie będziemy się inspirować, łamać konwenanse jak życiówki, trzymać dystans i żartować… A przede wszystkim wspierać w tym naszym codziennym słodko-gorzkim chaosie.