Chcę zostać królową! Korona Maratonów Polskich – jak ją zdobyć?

Maraton Warszawski odbędzie się za… 10 dni (o Matko!), Maraton Poznański za 24 dni. To moje dwa najbliższe „małe-duże” cele w drodze do najważniejszego: zdobycia Korony Maratonów Polskich. Dwa miesiące nosiłam się z zamiarem poinformowania mojego trenera o tym nieodpowiedzialnym planie przebiegnięcia dwóch maratonów w odstępie dwóch tygodni. Tak się bałam, że dostanę bęcki, a tu miły komentarz: „Damy radę, skoro taki fajny cel temu przyświeca…” Moja córka na co dzień mianuje się księżniczką, niechaj matka stanie się królową! W kilku punktach opiszę najważniejsze informacje jak sprawić, aby Twoją głowę ozdobiła Korona Maratonów Polskich:

Korona Maratonów Polskich – 6 kluczowych informacji jak ją zdobyć:

 1. JAKIE MARATONY ZALICZAJĄ SIĘ DO KORONY MARATONÓW POLSKICH? Należy przebiec 5 najważniejszych polskich maratonów:
  • Maraton w Dębnie (pierwsza niedziela kwietnia)
  • Cracovia Maraton (druga niedziela maja)
  • Wrocław Maraton (druga niedziela września)
  • Maraton Warszawski (ostatnia niedziela września)
  • Poznań Maraton (druga niedziela października)
 2. W JAKIM CZASIE? W ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego biegu, tj. jeśli na pierwszy rzut zaliczymy Maraton Warszawski 25 września 2016 roku, pozostałe cztery maratony musimy przebiec do 24 września 2018 r.
 3. CZY KOLEJNOŚĆ STARTÓW JEST DOWOLNA? Tak, kolejność maratonów jest dowolna. Należy dobrze przemyśleć i zaplanować strategię, żeby wyrobić się czasowo w 2 lata i wyjść bez szwanku 🙂 W pierwszym punkcie przy każdym maratonie zawarłam orientacyjną informację w jakim czasie się odbywają, aby pomóc jak najlepiej zorganizować sobie plan startowy. Dokładne dni miesiąca wyznaczane są na ok. pół roku przed zawodami.
 4. GDZIE MUSZĘ SIĘ ZGŁOSIĆ, ABY OTRZYMAĆ KORONĘ MARATONÓW POLSKICH? Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizator Cracovia Maratonu. Po zaliczeniu wszystkich biegów w wyznaczonym terminie należy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej www.cracoviamaraton.pl, a następnie wysłać na adres:  Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ul. Walerego Sławka 10, 30-633 Kraków z dopiskiem „Korona Maratonów Polskich” lub skanem na adres: korona@zis.krakow.pl. Mamy na to czas do 31 grudnia w roku, w którym przebiegliśmy ostatni bieg z listy. Następnie nasze zgłoszenie jest weryfikowane (trwa to ok 6-8 tygodni), a lista przyszłych Królów i Królowych oficjalnie zamieszczona zostanie na stronie organizatora (www.cracoviamaraton.pl)
 5. ILE TO KOSZTUJE? Opłata za weryfikację, wydanie dyplomu  i medalu wynosi 25 złotych. Opłaty należy dokonać w ciągu 30 dni od otrzymania informacji o pozytywnej weryfikacji wniosku. Aktualny numer konta znajdziemy na stronie organizatora.
 6. JAK ODEBRAĆ DYPLOM I MEDAL? Nasze trofea możemy odebrać w Biurze Zawodów podczas Cracovia Maratonu. Nieodebrane medale organizator wysyła na adres podany we wniosku. Wysyłka rozpocznie się ok. 30 dni po maratonie w Krakowie.

Dajcie znać, jakie macie biegowe cele! Czy to cel złamania życiówki, czy przebiegnięcia pierwszej w życiu piątki czy dychy 🙂 Ja sama swoje pierwsze 10 km wspominam jako najcięższy i najtrudniejszy bieg z dotychczasowych…

Bądź ze mną na FACEBOOKU & INSTAGRAMIE

Sandra K.

mamaratonka.pl, czyli i mama (2x), i maratonka (7x). O tym jest ten blog, o dwóch wielkich radościach: macierzyństwie i bieganiu. Nie zabraknie tu biegowych porad, zdrowych przepisów i życiowych przemyśleń. mamaratonka.pl to miejsce dla ambitnych mam z pasją, w którym wzajemnie będziemy się inspirować, łamać konwenanse jak życiówki, trzymać dystans i żartować… A przede wszystkim wspierać w tym naszym codziennym słodko-gorzkim chaosie.